Všetko sa začína prvým krokom

Autor: Jakub Balúch | 29.3.2017 o 20:04 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Niekedy, keď rozmýšľate o tom, že sa pustíte do niečoho nového, čo sa týka zmeny alebo rozhodnutia,  podnikania alebo novej životnej zmeny zdá sa Vám to nemožné ba dokonca Vám to môže pripadať veľmi znepokojujúce. Je to v poriadku.

Živo si spomínam na to, ako mi raz jeden veľký podnikateľ, pre mňa úspešný človek v mojom živote povedal vetu, ktorá vo mne všetko zmenila. Tá veta znela jednoducho : „Každý úspech v živote sa začína prvým krokom!“  Rozhodnutie, ktoré musíme urobiť na začiatku všetkého, čomu sa odvažujeme hovoriť cesta úspechu.

Niekedy, keď rozmýšľate o tom, že sa pustíte do niečoho nového, čo sa týka zmeny alebo rozhodnutia,  podnikania alebo novej životnej zmeny zdá sa Vám to nemožné ba dokonca Vám to môže pripadať veľmi znepokojujúce. Je to presne tak ako keby ste nemali doraziť do svojho vytúženého cieľa, ako keby sa prvý krok zdal nemožným. Ale to nie je pravda! Všetky obavy si vytvárame len my.

Keď sa totiž pozeráte na svoj cieľ príliš ďaleko k horizontu, môže Vám to pripadať ťažké a určite neviete kde by ste začali. Tajomstvo úspechu znie pritom veľmi jednoducho, pretože aj je veľmi jednoduché – jednoducho začnite a urobte prvý krok. Nemusíte vidieť celé schodisko aby ste urobili prvý krok.

Realita nášho života je krutá ale pravdivá.  Ak sa chceme pustiť  na cestu s cieľom splniť si svoje sny, urobiť nové rozhodnutia a prvé kroky k úspechu, je možné, dokonca isté, že párkrát zlyháme. Čo by sme mali spraviť ešte pred tým, ako sa tak stane? Je potrebné zmeniť  svoj pohľad na zlyhanie a neúspech!  Nie je jednoduché nepozerať sa hneď na začiatku na strach a nemať obavy  ale zlyhanie nie je nič viac len príležitosť poučiť sa a nájsť v sebe nové možnosti.

Pýtaj sa samého seba prečo si zlyhal a čo si urobil zle. Vyvaruj sa tej istej chybe a neopakuj ju!  Život nám na ceste k úspechu dáva školu ako byť najlepší a ako nové prekážky jednoducho obísť.  Je to oveľa produktívnejšie  ako dookola plakať a vyčítať si, že si spravil  chybu. Ak by sa úspešní  ľudia tohto  nášho sveta  vzdali hneď po prvom zlyhaní, potom by nikdy neboli úspešní a ani neexistovali.

Všetci sme rovnakí a nikto z nás nie je  dokonalí . Každý jeden má slabšie stránky, ale hlavne má aj tie silné. Jediné čo by sme mali urobiť  aby sme uspeli, je naučiť sa využívať svoje silné stránky. Na to aby si bol úspešný  nepotrebuješ žiadne zázračné schopnosti.

 Život nie je fér a nikdy nebude. Avšak to, ako naložíme so svojim úspechom záleží len a len od nás. Chyťme svoj život a svoj úspech pevne do vlastných rúk a urobme prvý a najdôležitejší krok k zmene a k úspechu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?