Právo byť úspešný

Autor: Jakub Balúch | 7.12.2016 o 20:36 | Karma článku: 5,51 | Prečítané:  149x

Čo sa skutočne skrýva za slovom úspech? A ako ho dosiahneme? Dôležité je si uvedomiť čo pre nás slovo úspech znamená a čo od neho očakávame. 

Máte absolútne právo na bohatstvo! Každý jeden z nás ho má. Narodili sme sa aby sme žili krásnym, hojným a prežiareným životom v bohatstve. V akomkoľvek smere!  Život od nás všetkých chce aby sme boli bohatí a naplnení šťastím.

Prečo by ste sa mali uspokojiť len s tým najnutnejším, keď môžete mať  to najlepšie?  Túžba po naplnenom živote v bohatstve pritom nie je nič iné iba stav mysle. Mať úspech znamená úspešne žiť. Za krásny a dlhotrvajúci úspech by sme mali pokladať obdobie, kedy zažívame pokoj a vyrovnanie v našom živote.  Môj názor je, že k úspechu sa môžeme dostaneme  v troch krokoch.

V prvom kroku si človek musí objasniť čo od života vlastne chce a potrebuje. Musí zistiť k čomu ho srdce ťahá, čo ho robí šťastným a naplneným. Len ten, kto má rád to, čo robí môže zožať úspech.  Inak to nejde! Nemôžeš byť dobrým lekárom ak nemáš rád krv.  Nemôžeš byť dobrým  pilotom ak sa bojíš výšok. Je to jednoduché a pritom tak zložité. Niekto si povie, že nikdy v živote si nezvolí to, po čom túži. To je chyba, ktorá nás odsudzuje hneď na začiatku. Mali by sme sa jej vyvarovať a nasledovať naše túžby.

Druhý krok ako sa dostať k absolútnemu bohatstvu a hojnosti je zamerať sa na určitú cestu alebo určitý cieľ. Úspech sa nedostaví v plnom prúde priemerným, ale najlepším. Chápeme to tak, že ak sa niekto rozhodne byť chemik, mal by sa v danej oblasti dokonale orientovať a byť stále dva kroky  pred ostatnými. Vyhrávať súťaže, študovať a napredovať.  Ak chceme dosiahnuť úspech, musíme tomu obetovať všetko čo v nás je. Začnime tam kde sme a urobme to, čo vieme a môžeme . Nemôžeme sa len  rozhodnúť. Naša činnosť musí byť inšpirovaná vyšším a šľachetnejším motívom ako je priemer.

Najdôležitejší je ale tretí krok a to ten, že musíte mať vo svojom vnútri úplne jasno,  že práca alebo činnosť, ktorú si zvolíme je  to pravé, a s ňou dosiahneme úspech. Nie je ale dobré aby sme sa nechali viesť iba čistou  egoistickou túžbou. Našou vedúcou hviezdou by mala byť práve túžba slúžiť tomu danému povolaniu, pre ktoré sme sa rozhodli.  Vaše myslenie, cítenie  a snaženie by malo byť ako do seba uzavretý kruh.  Ak sa ale usilujete iba o jedno,  a to  Váš osobný zisk, kruh sa nemôže uzavrieť a čoskoro príde skrat.

Toto je len málo o tom ako sa úspech môže dostaviť do Vášho života. Nikto, naozaj nikto nechce aby ste boli chudobní a neúspešní, nech je to v čomkoľvek. Jednoducho zatvorte oči a každý večer si ľahnite s presvedčením, že ste úspešní a rozmaznávaní hojnosťou. Verte mi, nebude to trvať dlho. Vaše predstavy sa naplnia a srdce sa otvorí  úspechu.  

JB

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?