Život nie je náš nepriateľ

Autor: Jakub Balúch | 2.11.2016 o 19:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  158x

Ako každý deň vnímame bežné veci v našom živote? Je naše postavenie a rozhodnutia správne? Chceme naozaj všetko to po čom túžime? 

Niekedy sa môže zdať, že život je našim nepriateľom, ako keby sa veci uberali tým nesprávnym smerom. Akoby  proti nám stála a existovala tajná konšpirácia. Lenže je nesmierne dôležité, aby sme si uvedomili, že život predsa nie je našim nepriateľom. To, čo nám spôsobuje predstavu, že život  vyzerá ako náš nepriateľ je naše myslenie. Nič viac a nič  menej! Život predsa chce aby sme boli úspešní, rovnako veľmi ako to chce pre každého iného.

Táto myšlienka môže síce znieť veľmi banálne, no jej implikácie sú ohromné. Pravda je, že život sa nám neprispôsobí tým, že nám poskytne menej požiadaviek na našu osobu, menej dopravných špičiek, negatívnych myšlienok a ľudí, s ktorými sa dobre vychádza, či hladšiu cestu k úspechu. Život nám dá len to, o čo požiadame a na čo myslíme . Ste to na čo myslíte. Je to skutočne tak!

Ak chceme život prežívať inak, ak chceme dosiahnuť pokojnejší životný postoj, my sme tými, ktorí sa musia zmeniť. Ak ste nahnevaní, vy ste tými, kto má zlostné a negatívne myšlienky. Ak sa ľutujeme opäť ste to Vy, kto má problém, ak žijete svoj život v strese potom neočakávajte skvelé veci. Samozrejme, dobrou správou však je, že aj keď často nemôžete život premeniť tak aby zodpovedal Vaším predstavám a potrebám, do veľkej miery máte kontrolu nad svojimi myšlienkami. Môžete teda zmeniť spôsob, akým rozmýšľate a môžete zmeniť svoje reakcie na život. Je to úplne na Vás! Môžete sa ďalej nenávidieť, hovoriť si ako sa máte zle alebo sa môžete uvoľnene nadýchnuť
a povedať si: ,, Kedy ak nie teraz?“

Veľmi by Vám pomohlo, keby ste si každý deň pripomínali, že život nie je Vašim nepriateľom. Keď to budete robiť a budete vďační za každý jeden deň a nádych nového rána, začnú sa vo vašom živote diať doslova zázraky. Všetko tvarujete svojimi myšlienkami, ktoré majú úchvatnú silu vlastného myslenia.  Máte moc zmeniť svoje reakcie, očakávania a životný postoj. Máte moc stať sa kýmkoľvek , kým by ste chceli byť. Ale najprv si musíme uvedomiť, že život je Vašim priateľom, ktorý je na Vašej strane a chce pre Vás iba to najlepšie.

To ako žijete je len na Vás. Nemôžete obviňovať nikoho iného len seba. To, čo máte je odraz toho kde ste boli ale nechajme to. Keď zistíte ako môžete prispieť k svojmu šťastiu, môžete otvoriť dvere novej príležitosti a niečo s tým urobiť. Tieto dvere myšlienok sú veľmi silné a dôležité. Máte moc vytvoriť si taký život o akom snívate. Tak sa do toho pustite a vytvorte si ho ;)

JB 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?