Každý deň je dar.

Autor: Jakub Balúch | 27.9.2016 o 16:21 | Karma článku: 1,10 | Prečítané:  204x

Dnes o tom ako nám chýba vďaka a zabúdame na to čo už máme. O šunkách aj pracovnom strese, neustálom zhone a expertoch ktorý všetko robia komplexne a najlepšie ;)

Dnešný deň začal ako každý iný a odštartoval nový týždeň. Ľudia sa ponáhľajú do práce, všetci nadávajú, že je pondelok, a že víkend sa skončil. Musia pracovať v práci, ktorá ich nebaví, pre ľudí ktorých nemajú radi, aby si mohli kúpiť veci, ktoré nepotrebujú alebo ohúriť nimi susedov a falošných priateľov. Dnes som sa rozhodol, že budem pozorovať a budem  sa pri svojej práci, ktorú milujem, robím ju pre ľudí a teším sa z nej každý deň,  sústrediť na situácie a okamihy v živote.

Stále čítam a dozvedám sa nové veci. Finanční „super“ poradcovia píšu o šunkách. Nezničiteľné spoločnosti sa rozpadajú, všetkým ide iba o dobro klienta a všetci robia všetko komplexne. Hypotéky budú obmedzené, poisťovníctvo uškrtené a všetko čo je nové, nepoznané je zlé a nemá to budúcnosť. Zamyslel som sa nad tým, čo sa okolo mňa deje a pokúsil som sa tomu porozumieť.

Je asi jedno čo robíme. Či sme úspešní alebo nie, bohatí alebo chudobní. Lekári čo operujú srdcia alebo šofér, ktorý vedie autobus. Každý jeden z nás si volí sám, každé rozhodnutie je naše a je len na nás čo v živote chceme dokázať. Nie je tu priestor na odsudzovanie alebo pohŕdanie. Aj pre bohatého a úspešného finančného žraloka musí byť pekár aby upiekol chlieb, pretože inak zomrie od hladu. Čo je ale zaujímavé je to, že všetci chcú byť tým žralokom za akúkoľvek cenu. AJ napriek tomu, že nevedia plávať a keď sa topia ťahajú so sebou aj ďalších.  Nie je ale nič dôležitejšie ako uvedomiť si vďačnosť za všetko, čo sme už dostali.

Radšej sa budeme pozerať na televíziu ako keby sme sa mali zamerať na seba. Nájsť v sebe presne to, čo nás bude napĺňať a robiť naše dni krásne. Myslíme si, že keď sa ráno zobudíme je to len ďalší deň v našom živote ale nie je to predsa pravda. Je to dar! Dar, ktorý je to jediné čo dostávame každé ráno keď otvoríme oči. Stačí si uvedomiť, že otvoríme oči a môžeme sa pozrieť na svet plný farieb a vôní. Až priveľmi začíname vnímať veci negatívne - napríklad počasie. A pritom je to zázrak prírody, že prší alebo sneží alebo svieti slnko.

Nepočúvajte rady odborníkov, ktorí si myslia, že sa dá všetko a hneď teraz. Ak niečo potrebujete vedieť, opýtajte sa a presvedčte sa o tom. Úspech vyžaduje obetu, čas a obrovskú vieru v to, čo budujete a robíte. Nezabúdajme na zázraky, ktoré nám táto civilizácia dala. Uvedomujme si, že otočíme kohútik a tečie teplá voda. Stlačíme vypínač a rozsvietime celý dom alebo byt. Internet nás spojí s celým svetom a získame nespočetne veľa informácií.

.Áno, aj ja som finančný expert a snažím sa radiť ľuďom ako plávať vo finančnom oceáne. Mám motivačné reči a chcem ukázať svoj smer aj iným. Chcem aby moje názory boli rešpektované a bojujem za stabilnú pozíciu na finančnom trhu. Spoločne s mojím obchodným partnerom, našou spoločnosťou riešime konkurenciu, porovnávame a budujeme budúcnosť. Som v tom až po uši. Všetko toto robím a snažím sa to robiť najlepšie. Odborné názory a články píšem veľmi rád a chcem tu po sebe niečo zanechať.

Dnes som  ale prestal svet pozorovať prostredníctvom článkov, rád a odporúčaní. Dnes som sa pozeral ľuďom do tváre. Vnímal som ich príbehy a príbehy ich predkov, o ktorých nemáme ani tušenie. Odložil som všetko, snažil sa cítiť iba vďaku a požehnanie za každú jednu minútu hojnosti, v ktorej všetci žijeme. Otvorme oči a vnímajme. Svoj svet si tvoríme každý deň a úplne nanovo. ;)

JB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?