Vytrvajme k úspechu

Autor: Jakub Balúch | 4.9.2016 o 19:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Vytrvalosť v našom živote dáva nádej na nové príbehy a situácie ktoré máme len vo svojich snoch a predstavách. Vytrvajme preto aj k nášmu úspechu.

Keď som začínal v obchodnom odvetví a snažil som sa preniknúť do sveta podnikania, bohužiaľ nikto mi nepovedal vec, ktorú považujem za absolútne kľúčovú. Tou vecou je VYTRVALOSŤ. Vydržať a robiť svoju prácu dosť dlho na to, aby sa to považovalo za úspech.  Keď prešiel určitý čas, začalo mi to dávať veľký význam.  Uvedomil som si, že stratégiou úspešného podnikania nech je akákoľvek, je vydržať dostatočne dlho. Bohužiaľ mnohokrát táto vytrvalosť končí po prvom neúspechu.

Vytrvať znamená úspech. Nemôžem spočítať koľkokrát som to chcel vzdať ja. Verte mi! Stále ma prepadajú myšlienky, aby som to jednoducho vzdal a prestal s tým čo robím. Vždy keď sa dostaví nejaký neúspech chcem to vzdať a všetko to jednoducho zabaliť. Ale to je v poriadku. Je to prirodzené a normálne. Ľudia nemajú radi neúspech a sklamania. Chcú sa vzdať  vecí, ktoré nefungujú. Presne  tu sa ale dostaneme k podstate,  v čom sa líšia tí úspešní a neúspešní. Áno je to trpezlivosť a znalosť svojho cieľa. Vedia presne kde chcú ísť a čo ich čaká na konci tej cesty. Nemôžete jednoducho budovať 2 roky biznis a čakať, že sa stanete milionárom. Takto to jednoducho nefunguje! Samozrejme v prípade, že sa bavíme o legálnej ceste podnikania J.

Úspech, to je milión neúspešných minút. Tisíce neúspešných stretnutí a rokovaní. Neúspech a vytrvalosť je to, čo Vás dovedie  k úspechu.  Ja som mal to šťastie, že som našiel prácu, ktorá ma skutočne  baví a napĺňa. Samozrejme, že som bol na začiatku netrpezlivý a prelietavý, a určité vlastnosti mi ostali dodnes. Hlavne tá netrpezlivosť.  Nechcel som ale skončiť príliš skoro a zahodiť všetko, čo som chcel vybudovať a stále to budujem.

Ak sa Vám nepodarí ostať pri tom, čo chcete robiť dosť dlho, pripravíte svojich klientov aby Vám pomohli v napredovaní. Oberiete sa o schopnosť učiť sa a vzdelávať. Dokázať, že ste v tom dobrí a že to myslíte vážne. Samozrejme  pripravíte sa o budovanie si zdravej reputácie, ktorú tak veľmi potrebujete.  Keď ste netrpezliví, čo je ale dosť  ťažké nebyť, tak potom neposkytnete  svojím podnikateľským pokusom priestor na rozvoj a úspešný koniec . Každé podnikanie, ak má byť úspešné, si od Vás bude vyžadovať  prácu a vytrvalosť.  Keby to tak nebolo, Váš úspech by nebol taký naplňujúci. 

Neriešme čo nemôžeme vyriešiť a zmeniť. Bude sa nám žiť a podnikať oveľa ľahšie. Viem, veľa z Vás si povie, že je to až príliš jednoduché ale pravda je však taká, že keď sa zbavíme strachu  a prekonáme netrpezlivosť, čo sú hlavní  nepriatelia, tak vytrváme a uspejeme. Nebojte sa nie ste v tom sami. Každý úspech si vyžaduje  boj a mnohí z nás ho podstupujú každý deň.

Stále majme  na pamäti jedno. Existuje rovnováha medzi niečo  znamenať a niečo  čo chceme po sebe zanechať. Potrebujeme  múdrosť,  aby sme presne vedeli do akého stavu chceme svoje ciele a úspechy dostať.  Úspech znamená prekonať samého seba a to nám ukáže  akí sme a akými sa staneme. Nikdy ale neprestaňme veriť svojím snom a tomu, že sa môže naplniť to, po čom najviac túžime. ;)

JB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?