Život sa začína práve teraz.

Autor: Jakub Balúch | 16.8.2016 o 12:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

Skúsme sa každé ráno zamyslieť, aké by to bolo, žiť každý deň nový absolútne úchvatný život bez minulosti a výčitiek z chýb ktoré sa stali. 

Tento blog vznikol po inšpirácii a rozhovore  s mojou milovanou sestrou Megy. Ďakujem za všetko LT

Je naozaj zaujímavé ako si človek postupom času uvedomuje, čo spravil zle, a čo mohol spraviť inak. Myslím si, že v živote každého človeka príde okamih, kedy sa zamyslí, a povie si čo by bolo keby. Paradoxom na tom všetko ale je to, že by sme to vôbec nemali robiť. Načo sa zamýšľať a hľadať chyby, ktoré sa už stali? Prečo sa nepozerať dopredu a netešiť sa ako danú situáciu zvládneme oveľa lepšie, pretože sme sa poučili?

Jedným z najobmedzujúcejších presvedčení mnohých z nás je to, že tým človekom, ktorým sme boli včera, musíme byť aj dnes. Toto presvedčenie nás neustále viaže  k minulým chybám, zvykom a obmedzeniam. Nejakým spôsobom sme si osvojili predstavu, že história sa skutočne opakuje, a že ak sme neboli úspešní včera, nemôžeme byť úspešní dnes alebo zajtra, v akomkoľvek smere úspechu. Ak si dokážeme presne uvedomiť aké sebazničujúce  je toto presvedčenie , môžeme si okamžite  otvoriť cestu k úspechu nech je v akejkoľvek  forme.  Každý jeden z nás má neobmedzený potenciál práve v tomto okamihu - teraz.

Ja sám som bol otrokom minulosti, trápil som sa, sužoval a neustále si vyčítal chyby z minulosti. Viedlo to iba k tomu, že som bol večne nervózny, a trápili ma veci, ktoré som nedokázal zmeniť. Bolo to zničujúce! 90% z Vašich starostí sa nikdy nenaplní, a to je naozaj zaujímavé zistenie. Ľudia sa trápia, ba čo viac vyčítajú si minulosť veľmi často.  Neuvedomujeme si, že život nám dáva každý deň novú šancu spraviť hrubú čiaru a začať odznova. Až keď som si uvedomil aký je dôležitý prítomný okamih začali sa pomaly, ale isto diať pozitívne veci.  Samozrejme, nejde to hneď! Netvrdím Vám, že sa netreba z minulosti poučiť, len ju akosi nepočúvajme a nevracajme sa k nej. Odpútať sa od minulosti je ako zhodiť staré reťaze, ktoré máte omotané okolo krku.  Oslobodí Vás to a vďaka tomu môžete začať plniť svoje sny a túžby.

Energia Vášho života je jasná . Súčasná energia je všetko, čo potrebujete. Je neuveriteľne mocná a dôvtipná . Problémom je, že mnohí z nás nevyužívajú svoju energiu naplno, pretože stále používajú svoju „brázdu,“ ktorú sme za sebou zanechali. Ale tak ako brázda v mori, ani naša minulosť nemá žiadnu silu. Minulosť je skrátka ničota.

Jednu z najlepších a najdynamickejších zmien, ktoré vo svojom živote  môžeme urobiť,  je sľúbiť si, že sa zbavíme všetkej zlej minulosti a pokúsime  sa žiť práve teraz. Otvoria sa Vám nové dvere a dostanú sa k Vám nové príležitosti. Keď sa do Vášho života vkradnú minulé pochybnosti, jednoducho si to uvedomte a  odpútajte sa od nich. Nie je to komplikovaný proces, práve naopak je veľmi jednoduchý. Aj ja sám som ho zvládol a úspešne zvládam každý deň.  Vaša minulosť  bola veľmi dôležitá, pretože Vás samozrejme dostala tam kde ste teraz, do prítomnosti. Za to buďme vďační.

Náš súčasný život je sériou prítomných okamihov, ktoré máte prežívať jeden po druhom. Sústreďte sa na to, čo môžete urobiť práve teraz v tejto chvíli a tým začnete priťahovať do svojho života hojnosť, na ktorú máte absolútne plné právo. 

JB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako som zariadil, že prestali predávať Zem a vek

Prečo by slušné firmy mali zaujať jasný postoj.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?