Urobme všetko čo sa dá

Autor: Jakub Balúch | 1.8.2016 o 20:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  155x

Čoraz viac sa dostávame do sveta, ktorý je plný informácií a inovácií. Je dobré mať po svojom boku človeka ktorého považujeme za experta.

Raz som sedel so svojím strýkom na terase v Bratislave. Je to človek, ktorého vnímam ako veľmi úspešného, vzdelaného a inteligentného muža. Bolo to v časoch, keď som začínal intenzívne uvažovať o nových smeroch mojej pôsobnosti. Vtedy som sa ho opýtal ako človeka, ktorý už v živote toho veľa prežil, že čo by mal mať ten správny finančný poradca aby ho rešpektovali. On sa na mňa pozrel a povedal mi: V prvom rade ten poradca ako ho nazývaš, by mal byť expert v tom, čo robí. Spôsobilosť, odbornosť a skúsenosti by z neho mali robiť osobnosť, ktorú budeme rešpektovať.“  Zamyslel som sa pokiaľ strýko pokračoval: V prvom rade by mal pri nás stáť dosť dlhú dobu na to, aby sme sa mu mohli zdôveriť a vložiť do neho naše starosti ohľadom finančného sveta. „Pôjdeš na kurz lietania k pilotovi čo lieta pol roka?“ Opýtal sa ma. Samozrejme, že nie, odvetil som. Tak, a máš odpoveď. Na to aby som niekoho plne rešpektoval v jeho práci, nemusí mať 40 rokov praxe, ale mal by mať vášeň a zápal v to, čo robí. Rozmýšľať dopredu a inovovať – to je budúcnosť! Byť krok vopred a uvažovať vizionársky. Len spomeniem, že tento môj strýko vybudoval jednu z TOP IT firiem na Slovensku, takže asi vedel o čom hovorí. J

Je bežné a celkom samozrejmé, že ak sa chceme v živote niečím stať, či už opravárom, barmanom, bankárom alebo vojakom mali by sme sa zamerať na patričné vzdelanie. Učiť sa! A Najlepšie urobíme, keď sa budeme učiť od ľudí, čo sú v danej oblasti experti. Je úplne jasné, že človek ako ľudská bytosť nedokáže byť najlepší vo všetkom. Proste  to nejde. A preto máme trh, ktorý nám ponúka mnoho expertov na danú situáciu, ktorú potrebujeme vyriešiť.

Nikdy som sa nestretol s človekom, ktorý keď spoznal dobrého a správneho experta na financie, by urobil krok späť. No keď sa pýtam ľudí vo svojom okolí, veľmi málo z nich má svojho experta alebo odborníka na finančný svet.  Počas svojej kariéry som stretol naozaj veľa klientov, ktorí mi dali nový smer, skúšky, skúsenosti a mnoho vecí, ktoré dodnes používam. Uvedomil som si jednu dôležitú vec . A to tú, že zo spolupráce medzi klientom a finančným expertom by mali vyťažiť obaja a to maximum. Výhody, ktoré z toho vyplývajú sú zrejmé a jasné. Tak ako sa klient učí a chápe experta, expert sa naučí a pochopí klientove skutočné  potreby. Správny expert získava radosť z pomáhania klientovi, riešenia jeho finančnej situácie a z toho, že má to privilégium stať sa jeho expertom.  Vedomie, že Vaše rady a skúsenosti niekomu zmenia životnú situáciu sú požehnaním.

Nájdite si svojho experta! Pýtajte sa ho ako pracuje a spýtajte sa na neho Vášho okolia. Každého, kto by Vám mohol povedať na daného človeka názor. Používajte online nástroje a sociálne siete na to, aby ste ho našli. Dajte mu jasne najavo, že je Vaším zámerom spolupracovať  a získať v danej oblasti čo najviac.  Nedovoľte aby Vám vo výbere Vášho experta na financie niečo alebo niekto bránil. Vyhnete sa tak mnohým zbytočným chybám a dovolím si tvrdiť, že v ďalších rokoch Vám tento vzťah bude plodiť iba ovocie. Najlepším spôsobom ako zaplatiť za svoju spokojnosť je úsmev a pochvala na Vášho experta všade kde sa pohnete. Len tak sa môže stať najlepším. Len Vďaka Vám. Vy priatelia, totiž tvoríte každého experta, ktorý sa uchádza o Vašu priazeň.

Tak na čo ešte čakáte? Ak ho potrebujete tak hľadajte. A nezabúdajme, že krok vpred pred ostatnými je to, čo nás odlišuje J

JB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?