Náladové peniaze

Autor: Jakub Balúch | 15.7.2016 o 11:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

Možno si ani neuvedomujeme aké je dôležité kontrolovať svoju náladu pri rozhodnutiach. A to nie len pri tých finančných. 

Nálady sú jednou z nevyhnutných, tajomných stránok života, s ktorými sa musíme každý vyrovnávať.  To ako ovládame svoje nálady do veľkej miery ovplyvňuje aj to, ako sa pozeráme na svet a ako ho akceptujeme. Nie nadarmo sa hovorí, že jedinú vec čo by sme vo svojom živote  mali naozaj ovládať sú naše myšlienky a nálady. Keď máme dobrú náladu cítime sa fajn a naopak, keď ju máme zlú cítime sa veľmi zle . Niektoré sú ako búrka, neustále sa menia.

Prepojenie nálady a peňazí je veľmi podstatné. Keď sa cítime zle myslíme na peniaze v negatívnom zmysle - ako ich máme nedostatok a čo všetko nám chýba. Robíme si znova starosti. Často krát sa porovnávame s ostatnými a presviedčame seba samých, že ostatný sa majú lepšie ako my. Možno si navrávame, že nemáme možnosť zarobiť viac, alebo jednoducho nemáme dostatok príležitostí .

Fascinujúce na náladách je to, že keď máme zlú náladu do veľkej miery to ovplyvňuje aj náš vzťah k zarábaniu a prístupu o peniazoch. Keď ale máme náladu dobrú a sme šťastný vôbec neriešime dostatok a nedostatok peňazí. Chceme oslavovať a cítiť sa fajn. Je to tak aj pri finančnom rozhodovaní a plánovaní. Nemali by sme plánovať, radiť sa a stretávať s expertom na financie keď máme zlú náladu sme frustrovaný, prípadne otrávený z danej situácie. Práve naopak, nebojme sa požiadať o radu práve vtedy, keď naša nálada je dobrá a my sa cítime šťastný.

Takže čo by sme mali robiť? Trik spočíva vo vďačnosti. Skúste si pamätať, že aký dopad má zlá nálada na všetky Vaše rozhodnutia a to nie len ohľadom financií.  Ak pochopíme nálady dokážeme sa udržať nad vecou a pozerať sa na všetky naše finančné záležitosti z iného uhla pohľadu. Namiesto toho aby sme verili len svojim negatívnym myšlienkam skúsme sa viacej sústrediť na to, aby sme ich odsunuli nabok pretože nám nedávajú príležitosť sa správne rozhodovať.  Často krát sa stretávam s klientmi, ktorý sú už vyčerpaný sľubmi a sklamaním na finančnom trhu, že jednoducho majú zlú náladu a neveria v jej zlepšenie. Prečo by aj mali mať však? Veď keď Vám niekto niečo neustále sľubuje  a nedostane sa k želanému koncu nálada musí byť na bode mrazu.

Ten istý princíp platí pre Vašu kreativitu a schopnosť vytvárať hojnosť. Keď máte zlú náladu nerobte dôležité obchodné ani životné finančné rozhodnutia. Netlačte to nasilu radšej sa nestretnite s odborníkom od ktorého chcete radu a zmenu napríklad vo finančnom produkte. Vaša múdrosť a premýšľanie sú tak jasné, ale iba vtedy keď vo Vás prúdi dobrá nálada a energia. Skúste odolať pokušeniu a robiť si starosti zo svojich nálad. Nálady sa neustále menia a tá Vaša i moja sa mení v každom okamihu . Obyčajne si stačí uvedomiť, že máte zlú náladu a ihneď prepnete  na pohodu a na tvári sa Vám vyčarí úsmev. Platí dôležitá vec a to, že ako náhle sa Vaša nálada zlepší, zosilnie tým aj Vaša schopnosť tvoriť a pozerať sa na svet financií úplne inou optikou J

JB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?