Nevzdávajme sa svojej moci rozhodovať.

Autor: Jakub Balúch | 5.7.2016 o 17:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  154x

Víťazstvá sú cenné a jedinečné. Každý chceme víťaziť! Buď aj ty víťazom vo svojom živote a nauč sa rozhodovať sám!

Komu odovzdávame svoju moc? Nad touto otázkou sa spoločne zamyslíme dnes. Väčšina ľudí podlieha expertom v mnohých odvetviach. Odovzdáme svoju moc lekárom, právnikom, úradníkom, politikom, prezidentom, učiteľom. Skúsme sa spoločne zamyslieť, prečo je to tak. Bojíme sa nechať všetku zodpovednosť na nás? Alebo viac dôverujeme takmer cudzím ľudom ako sami sebe v určitých odvetviach?  V mnohých veciach sa dokážeme rozhodnúť aj sami, len nám chyba odvaha, sprevádza nás strach a nerozhodnosť.

Pred každým rozhodnutím je dôležité položiť si jednoduchú otázku: Potrebujem na to niekoho, alebo to zvládnem sám? Každý z nás je dostatočne silný čeliť svojim problémom. Človek prirodzene podlieha spoločnosti, neriadi sa predovšetkým svojim srdcom a jeho emocionálna inteligencia je potlačená. Preto máme problém sa samostatne rozhodnúť a potrebujeme  vyhľadávať expertov. V našom vnútri vždy nájdeme odpoveď  na každú otázku. Jedinú vec, ktorú musíš spraviť ty je zamyslieť sa nad ňou a nájsť vo svojom srdci odpoveď.  Všetko čo vyšleme do sveta vychádza z nášho vnútra – nie z vnútra iného človeka.

Áno priznávam, v mnohých veciach potrebujeme radu aj niekoho iného . Prevažne je to lekár, právnik, ale aj finančný poradcovia. To je však len preto, že nie sme dostatočne vzdelaný v danej problematike, ale odpoveď na otázky nenájdeme len u nich, ale mnohokrát nám odpovie aj naše podvedomie. Nie je hanba požiadať o pomoc. Nezáleží na tom, či požiadate o pomoc  mladého, čerstvého absolventa strednej či vysokej školy, alebo rokmi skúseného experta. Ak vo svojom vnútri cítite potrebu vyhľadať pomoc a poradiť sa urobte to. Avšak strach, hanbu a ego nechajte doma. Pred odchodom sa pozrite do zrkadla a opýtajte sa človeka v ňom, či sa nedokáže rozhodnúť aj sami.  Ak nie tak vykročte a vyhľadajte pomoc. Pri rozhovore s expertom buďte však úprimný a nezatajujte dôležité informácie. Keď ste sa už rozhodli vyhľadať pomoc využite to naplno. Možno práve to Vám otvorí oči a zistíte, že presne takto by ste sa rozhodli aj sami. Sú ľudia, ktorí sa potrebujú od niekoho odraziť, ale Váš odrazový mostík má byť Vaše dno, na ktoré mnohokrát za život spadnete.

Nechajte na tom dne strach, ego, závisť, nerozhodnosť a všetky zlé vlastnosti, ktoré si uvedomujete. Každý deň máte šancu sa stať lepším, rozhodným a odvážnym človekom.  Verte si, buďte hrdí na to kým ste.

Chcem v uliciach vidieť odvážnych a usmiatych ľudí. Naučte sa čeliť problémom sami, mnohokrát pomoc nepotrebujete. Nevzdávajte sa svojej jedinečnosti a moci rozhodovať. Žite život o akom ste vždy snívali, s pokojnou a čistou mysľou. Užívajte si každú sekundu, každých pár minúť, lebo žiadna chvíľa sa už nebude opakovať. Vo vašom vnútri sa skrýva mnoho čarovných vecí a vy budete veľmi prekvapení keď ju objavíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?