Cieľom nie sú peniaze, ale sloboda

Autor: Jakub Balúch | 21.6.2016 o 16:54 | Karma článku: 1,51 | Prečítané:  275x

Prečo sa na svet financií pozeráme negatívne? A prečo by sme sa nemali však? Je veľa chýb ktoré boli vykonané a nie opravené. Cieľom je ale niečo úplne iné :)

Naozaj si nespomínam prečo som začal pracovať práve vo finančnom svete J A taktiež neviem ako vždy začať písať článok . Prečo som začal robiť  financie? Priznávam sa, zo začiatku to bolo hlavne kvôli peniazom. Neskôr som sa zamyslel nad tým, čo mám vlastne  na tom všetkom rád. Je to pocit, ktorý dokážem precítiť a vďaka, ktorému sa dokážem posúvať ďalej. Nové príležitosti a zmena ktorá sa vynára z temnoty starostí, zanechať odkaz a vytvoriť vlastnú stopu na finančnom trávniku - veľmi hlbokú a výraznú. To je moja túžba!

Už dávno nie je trendom chodiť všade v obleku a robiť si poznámky na stole v kaviarni. Dnes som bol svedkom opakovanej situácie, kedy som na mojom neskoršom obede  musel  či skôr nemohol počúvať pána z akejsi spoločnosti ako hustí do chlapca čo je najlepšie na trhu. Prosím? To vážne? Ešte stále sa takto má profesionálne robiť biznis? Keď chcem robiť obchod tak niekde v súkromí, nie na terase kde by sa mali preberať  krajšie veci ako finančná analýza.

Každý človek túži po kúsku súkromia. Samozrejme, že sa Vám nedokážem venovať plným vedomím keď sme na terase plnej ľudí a pritom nás obsluhuje pekná barmanka. Prosím nie,  nechcem sa o tom deliť s celým svetom, ale len s človekom ktorý sa tomu rozumie, pretože je  to môj súkromný finančný život. 

Mám ale  riešenie - ak nájdeš človeka, ktorý sa do toho rozumie  a zároveň je profík, dokazujú to aj jeho výsledky ,tak potom nepotrebuje chodiť v kravate a obleku, ak nechcem. Samozrejme nikoho nesúdim je to každého image ak je tak šťastný je to správne. J Nepotrebuje nič, dokazujú to za neho činy. Pocit, že príde za Vami klient a povie Vám: „Vyrieš to, lebo nik mi s tým nevie pomôcť.“ Často krát sa mi stalo, že som bol aj štvrtý v poradí, kto už daný prípad riešil, ale vždy som povedal, že som posledný. A tak to aj bolo. Je to len o tom komu sa chce, a hlavne ako s prípadom dokáže  pohrať, aké ma zázemie v inštitúciách. Niekedy aj zdanlivo zložité prípady sú veľmi jednoduché.

Výsledkom je spokojnosť. Keď zazvoní telefón a partner z banky povie ,,schválené,, alebo keď klient potvrdí, že mal načerpanú poistnú udalosť. Označenia typu ,, vďaka Vám, sa nám lepšie žije, je naozaj  nenahraditeľné a úžasné.  Zbožňujem ten pocit a pritom sa nemusím hrať na nikoho kto nie som.

Pre mňa je dôležité  dať klientovi to, čo chce on.  Každý človek túži byť šťastný a naplnený. 80% ľudí má hypotéku a potrebuje k tomu životné poistenie, neživotné poistenie , odkladať si peniaze na čokoľvek aby bol  naplnený. Veď práve  tie produkty a dobré nastavenie  tvoria obeh finančnej ekonomiky aj pohody.  Raz, keď sa niekto rozhodne pre hypotéku mal by sa zaujímať napríklad aj o poistenie  a to práve preto, že keď sa nedaj bože niečo stane o som hlavný živiteľ rodiny , sú na mne ekonomický závislé deti, manželka, milenka a ja ešte neviem kto všetko, je to viac ako dôležité. Myslíte si, že čo sa potom stane keď na to nemyslím vopred? Zrazu všetci majú problém,  ktorý vznikol len preto, že som nechcel vedieť viac.  Viete vôbec že sa dá hypotéka splatiť skorej? Že sa dajú každý mesiac odkladať  peniaze bokom a podobné odborné veci? Nechcem momentálne riešiť odbornú stránku mojej práce, ak áno, tak na www.financiesradostou.sk  alebo na  www.finvia/jakub-baluch.sk toho nájdete oveľa viac . Dozviete sa tam viac odborných vecí.

Čo však chcem vyzdvihnúť je, že cieľom podľa môjho názoru nie sú peniaze, ale sloboda. Dať sebe a  rodine to najlepšie čo mám. Naučiť ich čo je to láska, pokora a šťastie. Na to, ale aby sme boli šťastný potrebujeme  peniaze alebo aspoň mať v nich poriadok. Dopriať si a žiť.  Áno šťastie je dar.  Životným cieľom by malo byť užívať si život a byť v poriadku. Pretože keď budete v poriadku vy, bude aj Vaše okolie. A všetci vo vašom živote.

Osobne si myslím, že už sme v dobe kedy si môžem vyberať kedy a hlavne kto bude môj finančný expert a partner a v neposlednom rade aj priateľ. Je dôležite aby som si bol 100% istý, že niekto sa postará o moju požiadavku, vybaví ju a bude sa snažiť najviac ako vie. Nechcem riešiť svoje financie verejne a s každým kto mi zavolá, ale chcem ich mať vyriešené najodbornejšie ako to len ide. Veci ako lásku a zdravie si za peniaze nekúpime to áno, ale žiť s pocitom, že niekto spravil maximum preto, aby som mal svoje finančné záležitosti v top poriadku je podľa mňa budúcnosť.

Ja tu budúcnosť tvorím a budem v tom pokračovať. Chcem zanechať stopu a odkaz. Odkaz, ktorý bude svietiť vysoko nad nami, pretože cieľom nie sú peniaze ale sloboda.

JB.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?