Ako to všetko (ne)skaziť :)

Autor: Jakub Balúch | 13.6.2016 o 22:31 | Karma článku: 1,77 | Prečítané:  210x

Vedel som že ak sa budem držať zaužívaných zručností obchodu ďaleko veru nezájdem :) Niekedy mi to pripadá ako príbeh z knihy. Tak ako vlastne?

Častokrát si spomínam na svoje začiatky. Bol som mladý, odhodlaný chalan, ktorý chcel vhupnúť do finančného sveta.

Tešil som sa na kanceláriu, kravatu, život v oblekoch a samozrejme vysoké nadpriemerné zárobky. Prevratná kariéra je pred dverami  a nič mi nestojí v ceste. Krásna predstava J

Na moje počudovanie to ale nebol všetko presne tak, ako som si vysníval a predstavoval.  Dozvedel som sa, že ak chcem niečo znamenať, tak preto musím aj niečo urobiť. Vážne? Pýtal som sa sám seba. Však stačí mať oblek a budem zarábať ako poslanec. Mýlil som sa. Čo asi tak zaujíma 23-ročného mladého chalana ako peniaze a ešte aj peniaze. Keď som vyfasoval telefónny zoznam,  aby som volal rad radom všetkých majiteľov bytov bez nejakej prípravy, neprišlo mi to naozaj nijako čudné. Samozrejme časom som ale prišiel na to, že to čudné je a hlavne bez efektu úspechu.  Jasné, že som volal každý deň, každú hodinu, pretože som si myslel, že to je jediná cesta ako za pol roka sadnem do nového BMW.

Netrvalo dlho a ja som veľmi rýchlo pochopil, že to nebude také jednoduché, ako som si predstavoval. Finančný trh ma chytil, požul a vykopol naspäť do reality J.  Z každého som cítil, že ho otravujem a moje otrepané frázy prestávali fungovať. Vlastne ani nikdy nefungovali. Vedel som jedno, že mám vysoký účet za telefón, a že to musím robiť úplne, ale úplne inak. Vtedy som si začal klásť základnú otázku, ktorú by si podľa mňa mal položiť každý, kto začína kariéru a je jedno akú. Bude ma táto práca napĺňať a robiť happy? Som ochotný stratiť, aby som získal? Vedel som, že moje odpovede na tieto otázky sú samozrejme áno, a preto som sa pustil do vlastného spôsobu práce a obchodovania.

Ak chcem byť úspešný, musím vytrvať, byť vysoko profesionálny a samozrejme maximálne vzdelaný. Nemôžem byť ten istý, ktorý behá po meste v obleku a predáva klientom produkty, čo ani nepotrebujú. Začal som sa intenzívne zaujímať o svoje vzdelanie a naplno sa venovať svojmu učeniu, ktoré som potreboval ku svojej ceste. Chcel som sa stať profesionálom, ktorý bude nielen radiť, plánovať, ale hlavne počúvať a snažiť sa spraviť maximum pre spokojnosť klienta.  Vysoká profesionalita a maximálna spokojnosť  to je presne to, čo musím mať.

Keď som sa začal stretávať s ľuďmi, každému som rozprával, čo robím a každého som sa pýtal, čo robí on. Úprimne som sa zaujímal o to, čo chcú oni. Samozrejme, že mi to každý povedal  a na to som sa zameral. Dať im to, čo chcú. A výsledok? Fungovalo to J Každý je špecifický, tak prečo nútiť ľudí do toho, čo nechcú? Veľmi dôležité je počúvať a úprimne robiť, čo od Vás klient požaduje.

A ďalšia vec.  Pokiaľ chcete robiť len to najlepšie, musíte pracovať s najlepšími. Preto som začal intenzívne pracovať na svojich vzťahoch vo finančných inštitúciách. Je veľmi dôležité, aby ste si navzájom dôverovali. Keď som chcel, aby ma vôbec počúvali, musel som ukázať, že chcem a hlavne že viem pracovať v tomto biznise.  Stále tvrdím, že profesionál zotrvá a špekulant špekuluje.

Pri všetkých mojich stretnutiach som začal pristupovať ku klientom ako ich priateľ. Nie že ja od nich niečo chcem, ale aby sme sa dopracovali ku spoločnému riešeniu.  Častokrát sa klienti našli. Našli tú pravú cestu, ktorú chceli nájsť. A nemal by vlastne človek, ktorý je vysoký profesionál, tu byť pre Vás a nie Vy pre neho?  Nemal by byť práve on ten, ktorý pre Vás spraví fakt maximum? Pocit vedomia, že Vaša požiadavka je v správnych rukách, to je to, čo chceme cítiť. 

Dúfam že to tak cítite ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?