Prečo som sa rozhodol stať sa súčasťou budúcnosti ešte dnes. 1.časť

Autor: Jakub Balúch | 2.6.2016 o 1:07 | Karma článku: 3,07 | Prečítané:  246x

Prečo si myslím, že finančný svet potrebuje vážny reštart? Pretože si myslím že už stačilo! Vynára sa otázka: ,,nie ,,prečo´´, ale ,,kedy,,. 

Všetko sa to začalo v máji 2014. V spoločnosti, kde som vtedy pôsobil, som sa začal pohrávať s myšlienkou, ako by som mohol pracovať inak. Ako by som mohol získať klienta bez zbytočnej call party „otravovačiek“,  alebo aspoň ako by som si získal klientovu dôveru . Získať si klienta a jeho dôveru je to, čo považujem za najdôležitejšie.Koniec koncov je o stále iba o klientovi bez ktorého tento biznis nemá nič. Žiaľ, málo MLM spoločností na trhu to robí, resp. nerobia to ich obchodníci. Preto je ich na Slovensku až 17 000, však?  

Pôsobil som ako obchodník a naozaj som bol ochotný investovať aj vlastné peniaze, len aby mi to nosilo klientov na pravidelnej  báze. Naša spoločnosť pre to nič nerobila,  tak som sa rozhodol, že idem na to sám. Samozrejme,  vedel som, že po 4 rokoch by bolo načase. Bohužiaľ, nestretával som sa s riešením bez investície aspoň 1000 eur a nenapĺňala ma myšlienka, že takmer každá spoločnosť na Slovensku ťahá klientovi peniaze z vrecka a to už od 90-tych rokov. Každý chcel a chce len zarobiť a zmiznúť, česť výnimkám, ktoré sa stále medzi nami nachádzajú. Stratila sa dôvera klienta vo finančného poradcu a to je katastrofa. Veď poradca má radiť, nie klamať. Teda tak by to malo byť. Frázy typu sme najlepší, najmodernejší, najväčší, máme exkluzívne produkty a ľudí čo zarábajú 2000 eur a ich manažéri 5000 nikoho už nezaujímajú.

Realita je však samozrejme iná a väčšina z nás vie ako to funguje. Obyčajní ľudia sa trápia a častokrát nezarobia ani 500 eur.  

Prestal som to teda riešiť a pracoval ďalej. V jeden letný júlový večer v roku 2014 sa ale stalo to, na čo som čakal posledné 2 roky. Stretli sme sa s jedným mojím známym.  Začal mi rozprávať, ako sa mu páči moja práca, a že má na stole projekt, ktorý by chcel rozbehnúť celoslovensky. Na projekt však potrebuje ľudí, čo tento biznis vnímajú inak. Fajn, máš moju pozornosť, hovorím si. Pokračoval v skratke o tom, čo som ja chcel urobiť už dávno. Chcel zmeniť  finančný svet na Slovensku a vrátiť dôstojnosť, profesionalitu do finančného poradenstva a získať si nazad klientovu dôveru. Okej, už počúvam pozorne, hovorím si. Nakoniec sa dostal k tomu, že má systém ako získavať klientov na pravidelnej báze jedinečným spôsobom a bez studených call party. Všetko mi to prišlo ako sen. Sedeli sme oproti sebe a ten človek hovoril o mojej vysnívanej vízii. Bol som nadšený, v rozpakoch, plný očakávaní a otázok. 

Začal som sa teda zaujímať, získavať informácie z každej strany, kde by som mohol začať a odštartovať. Samozrejme po prvých stretnutiach a mojom nadšení prišli prvé negatíva od ľudí, ktorých som poznal. Si normálny?  No name firma? Online? Žiadne  istoty? Opačný smer? Ty nie si v poriadku, do mesiaca skončíte! Rozmysli si to, ostaň v tom, čo funguje a čo je osvedčené. Nebuď smiešny. Po čase som to prestal počúvať a začal som veriť sám v seba. 

Stále som sa stretával s otázkami typu: Stále ťa to baví? Ešte ste neskončili? Nechceš sa vrátiť nazad? Bol som však presvedčený, že budujeme niečo, čo zmení trh, čo zmení myslenie ľudí a čo vráti punc nášmu povolaniu. Bol som a som presvedčený, že sme jedineční a chceme mať náskok. Jasné, online nikto nikdy vo finančnom sektore nepoužil. Ale  všetko čo je nové, je zákonite aj zlé? Prečo? Ľudia sa boja a majú strach zo všetkého nového a neznámeho. Pasujú sa s tým a častokrát to čosi nové a neznáme odpíšu skôr, ako to spoznajú. 

V roku 2015 sme spustili dlho očakávanú webovú stránku, ktorá sa mala stať pýchou našej spoločnosti. Mali sme stále nové nápady a myšlienky, ktoré sme chceli odovzdať ľuďom na trhu, aby sa k nám pridali. Medzitým sa k nám dostalo veľa skvelých ľudí, ktorí ale tvorili inú štruktúru ako tú stredoslovenskú. Začali sme si všímať, že rastieme a že spoločnosť smeruje k lepšiemu. Predstavili sme online stránku a rokujeme s top online partnermi na trhu. Začalo sa nám konečne dariť a to po pol roku od začiatku fungovania firmy.  Nabrali sme nový vietor do plachiet a chceli sme sa predstaviť Slovensku. Chceli sme, aby všetci vedeli, že naozaj existujeme a že sa rozbiehame novým smerom. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?